banan logo
banan logo

Rotační pěstební indoor systém

Kontaktní osoba projektu: david.egyhazi@czechitacademy.cz 

Jde o jedinečnou a estetickou instalaci nabízející řadu výhod, které přinášejí pozitivní vliv na pracovní atmosféru a obecný wellbeing zaměstnanců.

Automatizace

3D tisk

CAD

Popis projektu
Designový rotační hydroponický systém je určený především do kancelářských prostor a představuje inovativní přístup k začlenění přírodních prvků do pracovního prostředí. Jde o jedinečnou a estetickou instalaci nabízející řadu výhod, které přinášejí pozitivní vliv na pracovní atmosféru a obecný wellbeing zaměstnanců.
Fascinuje: Rotační hydroponická farma sama o sobě působí obrovským “wow efektem”. Je to velké, jsou v tom rostliny a točí se to. Jde o prvek, který zaručeně žádná návštěva nepřehlédne.

Vnitřní prostředí: 
Rostliny v rotačním hydroponickém systému mají schopnost přirozeně čistit vzduch, absorbovat škodlivé látky a udržovat optimální vlhkost vzduchu v místnosti. To vede ke zlepšení kvality ovzduší v kancelářském prostoru a snižuje výskyt problémů spojených s vnitřním prostředím, jako je například syndrom nezdravých budov (SBS).

Utišuje: 
Rostliny a živé vodní prvky na hydrologické farmě slouží také jako přirozený absorpční materiál pro zvuk. Přírodní prvky dokážou snížit odrazy zvuku a tlumit okolní hluk, což vede k lepší akustické izolaci v prostoru. To může vést ke snížení rušivých zvuků a zvýšení koncentrace při práci.

Zvýšení produktivity a kreativity:
Přírodní prvky mají prokazatelně pozitivní vliv na kognitivní funkce, koncentraci a kreativitu. Hydroponická farma vytváří prostředí, které podporuje uvolnění mysli, snižuje stres a stimuluje kreativní myšlení.
Oblasti
- CAD modelování
- Elektrotechnika
- 3D tisk
- Výroba, prototypování
- Programování
- Hydroponie
Současný stav
Projekt je ve fázi pokročilé prototypizace, vyvíjíme mobilní a webovou aplikaci. Hledáme partnera pro návrh designu finálního produktu.

Preslova 72/25
Praha 5 – Smíchov
150 21
© Copyright 2023 - Czech IT Academy - All Rights Reserved
cross
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram