banan logo
banan logo

5 + 1 důvody proč se stát partnerem České IT akademie

01

Ekosystém

Získáte přístup k unikátnímu ekosystému, který je tvořen IT studenty a vzdělávacími institucemi

02

Kreativita

Můžete čerpat dávku kreativity a elánu na společných projektech se studenty, kteří občas nevědí, že něco nejde a prostě to vymyslí (inspirujte se projekty)

03

Vzdělání

Podporujete dobrou věc, vzdělávací systém v ČR je dlouhodobě podfinancovaný a pokud někam peníze tečou je to do nových stolů, tabulí a židliček, my po vás budeme chtít, abyste podpořili lidi, kteří v něm působí

04

Outsource

Můžete na nás kompletně outsourcovat některé své projekty, ať už z časových, finančních či personálních důvodů, umíme toho vyřešit opravdu hodně (inspirujte se zakázkami)

05

Prezentace

Jste zváni na prezentace a můžete exkluzivně podpořit startupy, s kterými naši členové přicházejí (inspirujte se startupy)

06

Hackathony

Jste zváni jako partneři k hackathonům, soutěžím a konferencím, kde můžete objevit nové nápady, lidi a investiční příležitosti

Pro firmy

Našimi partnery jsou zpravidla technologické firmy různých oborů a velikostí, což nám umožňuje nabídnout našim studentům nejnovější poznatky, technologie a zkušenosti z praxe.

Jak to funguje?

V České IT akademii se snažíme vytvářet, co nejlepší podmínky pro reálné vzdělávání budoucích IT odborníků. Akademii tvoří samotní studenti a jejich učitelé, a tak moc dobře víme, co nám schází nejvíce. Jsou to reálné poznatky a zkušenosti z komerční sféry. Hledáme proto partnery, kteří by rádi spolupracovali s mladými lidmi na projektech, pro které jim schází čas nebo prostředky, a nebo společnosti, které prostě jen mohou a chtějí pomoci.
Konkurence je veliká, ajťáci prostě chybí. Odpověď je nasnadě. Je třeba hledat mozky již ve školách. Jak se ale do škol dostat? Dělají to totiž všichni a školy i studenti jsou k jednorázovým nabídkám práce již apatičtí. Zde přichází Česká IT akademie, která proaktivní, spolupráci otevřené učitele a studenty umí s byznysem propojovat.
Zapojte se
banana in box

Proč se stát partnerem?

Podpora

Podporujete vzdělávací systém v ČR, který je dlouhodobě podfinancovaný. Potřebujeme podpořit lidi, kteří 
v něm pracují.

Ekosystém

Získáte přístup k unikátnímu ekosystému, který je tvořen IT studenty a vzdělávacími institucemi 

Kreativita

Můžete čerpat dávku kreativity 
a elánu na společných projektech se studenty, kteří občas nevědí, že něco nejde a prostě to vymyslí (inspirujte se projekty)

Outsourcing

Můžete na nás kompletně outsourcovat některé své projekty, ať už z časových, finančních či personálních důvodů, umíme toho vyřešit opravdu hodně 

Prezentace

Jste zváni na prezentace a můžete exkluzivně podpořit startupy,
s kterými naši členové přicházejí (inspirujte se startupy)

Hackathony

Jste zváni jako partneři 
k hackathonům, soutěžím 
a konferencím, kde můžete objevit nové nápady, lidi a investiční příležitosti

Příklady spolupráce

Repetitivní projekty, které mají jasné řešení

Partner nám předal k řešení celý svůj projekt. V tomto případně konkrétně vývoj moderních webových stránek. Jasně stanovil, co má být výstupem projektu a do kdy je potřeba projekt dokončit. Zadání bylo anonymizováno a studenti na něm pracovali i v hodinách webových aplikací v rámci konceptu aplikovaného vzdělávání. Nejlepší tým nakonec tento zakázku získal, webové stránky dokončil a byl adekvátně odměněn.
Na tomto typu projektu získávají zkušenosti především juniorní členové akademie, každému týmu je však vždy přidělen seniorní konzultant a manažer.

Projekty, kde je cílem najít řešení

Partner řešil problém vyvinutí “nice to have” komponenty. V tomto případě vývoj automatizované dokovací stanice pro dron. Od počátku nebylo jasné jak má řešení vypadat. Partner specifikoval především nároky na funkčnost a časový rámec zpracování. Tým akademie zpracoval analýzu projektu, definoval některé typy řešení, vhodné technologie, a postup vývoje. Vše bylo konzultováno s partnerem a následně došlo k vývoji.
Na tomto typu zakázky již pracují členové, kteří mají předešlou zkušenost s řešením komerčních projektů. Vedeni jsou seniorními členy akademie a postup je pravidelně konzultován se zadavatelem.

Komplexní projekt

Iniciátorem tohoto typu projektu jsou často sami členové Akademie, případně partneři, kteří si spolupráci s Akademií již ověřili a přicházejí s nabídkou společného řešení a případně i vybudování společného podniku. Jedná se zpravidla o dlouhotrvající projekty, které přicházejí s vývojem a výrobou nejrůznějších inovativních řešení.
Na tomto typu projektu pracují ti nejpokročilejší členové Akademie, jedná se často o unikátní projekty, které se od Akademie posléze odlučují v podobě startupových firem, do nichž mají partneři akademie možnost investovat.
Preslova 72/25
Praha 5 – Smíchov
150 21
© Copyright 2023 - Czech IT Academy - All Rights Reserved
apartmentlicensefilm-playcalendar-fulllaptop-phonediamondcross
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram