banan logo
banan logo

Rehabilitační VR aplikace pro FN Motol

Kontaktní osoba projektu: jakub.vsetecka@czechitacademy.cz

Aplikace virtuální reality, která vylepšuje léčebně rehabilitační možnosti nádorů vestibulárního aparátu mozku.

VR

Modelování

Programování

Popis projektu
Využití virtuální reality představuje novou a velmi slibnou metodu, která má velký potenciál rozšířit léčebné a rehabilitační možnosti pro pacienty trpícími nádorovými onemocněními. Na projektu vývoje software pro Fakultní nemocnici v Motole pod vedením docenta MUDr. Zdeňka Čady, Ph.D. z Kliniky ORL a chirurgie hlavy a krku 1. LF UK v Motole pracoval nejmladší vývojový tým společnosti Prozeta ve složení Daniel Purš a Jakub Všetečka.
Další vývoj projektu české technologické společnosti Prozeta, která vyvinula v úzké spolupráci s Fakultní nemocnicí v Motole software využívající virtuální realitu pro léčebné a diagnostické využití. Česká IT Akademie do projektu vstupuje v roce 2023 a její tým pokračuje v dalším vývoji softwaru, který pomáhá při zvolení správného rehabilitačního postupu před i po operaci mozkového nádorového onemocnění - vestibulárního schwannomu. Díky tomu je pak možné zefektivnit léčebně rehabilitační možnosti u nádorů vestibulárního aparátu mozku.

Oblasti
- Programování
- Modelování
- VR
Současný stav
V současnosti probíhá vývoj standalone verze, která bude určena pacientům i pro domácí léčbu. Do projektu byla Česká IT Akademie přizvána společností PRO-ZETA a.s. pod jejíž patronací probíhá.

alter image

Preslova 72/25
Praha 5 – Smíchov
150 21
© Copyright 2023 - Czech IT Academy - All Rights Reserved
cross
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram