banan logo
banan logo

3D tiskárna na jídlo

Kontaktní osoba projektu: jan.tesar@czechitacademy.cz

Vyvíjíme řešení, které umožní vytisknout plnohodnotné kvalitní jídlo z dehydratovaných surovin s cílem zjednodušit jeho transport a skladování.

Automatizace

Hardware

3D tisk

Popis projektu 
Motivace pro vývoj 3D tiskárny na jídlo vychází z potřeby poskytovat kvalitní a širokou škálu pokrmů, která bude připravena přesně dle potřeb strávníka. Představte si, že jídlo, které jíte obsahuje přesně takové vitamíny, minerály, bílkoviny a další látky, které vaše tělo aktuálně potřebuje a bez nežádoucích alergenů. Tiskárny mohou pomoci přizpůsobit stravu osobním preferencím a potřebám, což může mít pozitivní dopad na duševní a fyzické zdraví strávníků.

Potenciál využití 3D tiskáren na jídlo je velmi rozmanitý. Využití určitě najdou všude tam, kde jsou dosavadní způsoby dodávky jídla omezené, například pouze v podobě konzerv, suchých potravin a neposkytují dlouhodobě dostatečnou nutriční hodnotu nebo nenaplňují psychické potřeby člověka. Příkladem takového využití mohou být nejrůznější expedice, vojenské mise, vesmírné cestování či málo místa s omezenou logistickou dostupností. Dále se nabízí využití ve firemních jídelnách jakožto alternativa k běžným pokrmům, která dokáže lépe vyhovět potřebám i těch nejnáročnějších strávníků a zvýšit tak efektivitu jejich práce.
Oblasti
- 3D tisk
- CAD modelování
- Programování
- Elektrotechnika
- Výroba, prototypování
- Kulinářství
Současný stav
Řešitelský tým se v současnosti zabývá zdokonalováním prvních prototypů a rád mezi sebe přivítá další členy, stejně tak jako komerční partnery, kteří by chtěli vývoj podpořit.
alter image

Preslova 72/25
Praha 5 – Smíchov
150 21
© Copyright 2023 - Czech IT Academy - All Rights Reserved
cross
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram